Aktivite

Craft Stick Bebeği Yapmaya Ne Dersiniz?

 

Yoğun geçen bayram trafiğinin ardından nihayet artık evinizdesiniz. Tam oh diyip, soluklanacakken o da ne?Evdeki küçük afacanın “Anne sıkıldım, oyun oynayalım” sözleri şimdiden kulaklarınızda çınlamaya başladı bile. Anne olmanızla birlikte önceliğiniz artık evdeki ufaklık olduğuna göre de yapacak birşey yok, aksine kolları sıvayıp işe girişmekte yarar var.

Eğer ne yapsam da çocuğumun ilgisini ilk andaki gibi sıcak tutsam diye düşünmeye başladıysanız bingoooo, tam da doğru yerdesiniz demektir. Zira çocuğunuzla birlikte yaparken keyif alacağınızı düşündüğümüz muhteşem bir önerimiz olacak.

craft stick bebeği

Öncelikle yapacağımız proje için Craft Stick Bebeği tanımlaması yapabiliriz. Ama bu tip yaratıcı projeleri belirli tanımlamalarla sınırlandırmak yanlış olacağı için siz isterseniz adına craft stick bebeği, isterseniz de kuzunun kitap ayracı diyebilirsiniz.

Projeyi gerçekleştirirken ihtiyacınız olabilecek başlıca malzemeler abeslang (doktorların genellikle ağza bakarlarken kullandıkları  3 – 4 cm genişliğindeki tahta çubuklar), yoğun renkli stabilo veya keçeli kalemler, desenli washi bant (dekoratif bant olarak da geçebiliyor), renkli yün parçaları, yapıştırıcı ve makas.

Sonrasında yapacağınız şey ise çok basit. Küçük mucidiniz neyi seviyorsa onu çubuğun üzerine yapın gitsin. Örneğin çocuğunuzun kedilere karşı özel bir ilgisi varsa kedi figürü çizmesine yardımcı olabilirsiniz. Ancak bu noktada hemen not düşmekte yarar var. Unutmayın ki bu aktiviteyi çocuğunuzla birlikte yapacaksınız. Bu nedenle yapacağınız tüm çizimlerde figürün dış hattı dahi olsa kendiniz tek başınıza çizmeye kakmayın. Aksine kalemi çocuğunuza tutturun, siz de çocuğunuzun elini tutup, yönlendirin.

Tabii yapacağınız şey tahmin edersiniz ki sadece kedi ile sınırlı değil. Örneğin bir kız figürü çizip, çubuğun tam kenarlarından yapıştıracak şekilde yünlerden saçlar yapıp, washi bant ile de kıyafetlerini oluşturabileceğinizi unutmayın.

Kısacası hayal gücünüzün en uç noktasına kadar gidip, abeslangları çocuğunuzun ilgisini çekebilecek muhteşem oyun araçlarına dönüştürebilirsiniz. Bu arada çocuğunuzla birlikte yapacağınız bu sihirli çubukları kitap ayracı olarak kullanabileceğinizi de hemen hatırlatalım.

O halde ne duruyorsunuz, haydi craft stick bebeklerini yapmaya, hepinize şimdiden kolay gelsin

Not: Kaynak olarak gösterilen fotoğraflar, MollyMoo’dan alınmıştır…

 

Bir cevap yazın