Aktivite

Ludio Minima, Miniklerin Oyun Dünyasına Girdi

ludio minima

Ludio Minima, “Oyun Hamuru Kartları” ile miniklerin oyun dünyasına girdi.

Ludio Minima “Oyun Hamuru Kartları”, minikleri hem eğlendiriyor hem de hayal güçlerini ortaya koymalarına yardımcı oluyor. Üç yaş üstü çocuklar için hazırlanan oyun hamuru kartları serisi; “Sayılar, Hikayeler ve Hayvanlar” olmak üzere 3 farklı kategoride sunuluyor. Her kategorideki kutunun içinde 2 parçalı 5 kart ve 2 adet oyun hamuru bulunuyor.

Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları ile etkileşimde olabilsinler diye, Oyun Hamuru Kartlarının her birinde ayrı bir hikaye yer alıyor. Bu hikayelerin kahramanları ise, Ludio Minima’ya hayat veren Alp Saraçoğlu’nun kendi çocukları Kerem ve Melisa’dan başkası değil. Ludio Minima’nın dünyaya gelmesinde büyük etkileri olan abi kardeş, oyunları ilk kez deneyerek yaratım sürecine de büyük destek verdiler.

Hayvanlar Kategorisi

İkili kartlar birleştirildiğinde Aslan, Kaplan, Zürafa, Fil ve Zebra’nın yüz detayları olmayan hallerine ulaşılıyor. Böylece her çocuk kendi hayvanını düşleyebiliyor ve onu oluşturabiliyor.

Hikayeler Kategorisi

İkili kartlar birleştirildiğinde 5 farklı hikaye ile karşılaşılıyor. Burada yine, bahsedilen objeler çocuklar tarafından yapılıyor.

Sayılar Kategorisi

Bu kategorinin diğerlerinden farkı, kartların arkalı önlü olması. İkili kartlar birleştirildiğinde hem sayı hem de bir hikaye olan yeni bir kart ortaya çıkıyor. Çocuğunuz hamur ile rakamın üzerinden geçiyor. Böylece rakamın şeklini iyice öğrenmiş oluyor. Ayrıca rakamın altında bulunan yuvarlakları, o sayıdaki hamur topçukları ile dolduruyor. Sol taraftaki hikaye bölümünde ise, ebeveyniyle birlikte konuşarak hikayede geçen konuyu hamurla tamamlıyor.

Bir cevap yazın