Aktivite

Yumurta Kızlarla Tanışmaya Ne Dersiniz?

Kalsiyum miktarı açısından oldukça zengin olan yumurtayı evin küçük afacanına yedirmekte sıkıntı mı çekiyorsunuz? Eyvah, evet dediğinizi duyar gibiyim sanki. Eğer doğru duyduysam tam da bu konuyla ilgili size bir sır vermek istiyorum.

Kah kokusunu bahane ederek, kah yemeyi sevmediğini söyleyerek özene bezene hazırlamış olduğunuz o kahvaltı sofrasından sürekli geri dönen yumurta ve çocuğunuz arasındaki küslüğe tam da şu anda bir son vermeye ne dersiniz?

Tamam ama nasıl son vereceğiz ki diyorsanız da eğer hemen söyleyeyim. Çocuğunuzla birlikte yapacağınız yumurta kızlar veya korsan adamlarla unutmayın ki barış anlaşmasına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey, çocuğunuzla en baştan bir pazarlık yapmak olacaktır. Yumurtasını yediği takdirde kendi yumurtasının kabuğundan istediği bir karakteri yapmasına izin verebilirsiniz. Böylece sırf yumurta üzerinde yaratacağı karakterleri canlandırmak adına yememekte ısrar ettiği o yumurtasını da yemesine yardımcı olabilirsiniz. Hem de zorlama olmadan tamamen oyun eşliğinde…

İhtiyacınız olabilecek malzemeler yalnızca uç kısmından kırılmış bir yumurta, renkli keçeli kalemler, evdeki yün parçalarınız, biraz pamuk ve yapıştırıcı. İhtiyacınız olabilecek malzemelerin hepsi bu kadar.

Sonrasında ortaya çıkartacağınız karakterler tamamen sizin ve çocuğunuzun hayal gücüne kalmış. İsterseniz benim yaptığım gibi saç örgülü bir kız, isterseniz yaşlı tonton bir dede veya korsan adam yapabilirsiniz. Karar tamamen size kalmış.

Bir cevap yazın