Çocuk Modası

Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde Buluştu

neslihan yargıcı

Moda dünyasının duayen ismi Neslihan Yargıcı, Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Moda ve Tasarım Atölyesi’nde çocuklarla bir araya geldi.

Çocuklar, Moda ve Tasarım Atölyesi’nde; birbirinden renkli, simli ve ışıltılı kumaşlarla, rengârenk boncukları kullanarak, tasarımlarını hazırladılar. Hayal dünyalarını yansıtan çocuklar, Neslihan Yargıcı ile birlikte olmaktan büyük heyecan duydular.

Sevinçleri gözlerinden okunan minikler, kumaşları kesmekten tutun tüm yapıştırma, renk seçimi gibi el becerisi ve tasarım yeteneği gerektiren konularda da bireysel hareket ettiler. Çocukların her biri ile tek tek ilgilenen Yargıcı, yetenekli çocukların aileleri ile de konuşarak, ailelerin çocuklarını her zaman desteklemeleri gerektiğinin önemini vurguladı.

Etkinlik ile ilgili Yargıcı: “Türkiye’de moda artık öldü. Bu nedenle çocukları nasıl yetiştirdiğimiz çok önemli. Onları yeteneklerine göre eğitmeliyiz. Burada çok yetenekli çocuklar var. Merak ettiklerini soruyorlar. Çocuklar bizim geleceğimiz” diyerek duygularını dile getirdi.

Bir cevap yazın