Tiyatro

Bıdık ile Köpük Trafikte, İDO Seferlerinde Çocuklarla Buluşuyor!

bıdık ile köpük trafikte

Toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten Fundacion Mapfre’nin, çocuklara trafik kurallarını anlattığı oyunu “Bıdık ile Köpük Trafikte”, üçüncü yılında bir kez daha İDO gemilerinde sahneleniyor. 13 – 17 Ağustos tarihleri arasında İDO’nu Yenikapı-Bandırma hattındaki karşılıklı seferlerde çocuklarla buluşacak oyunca, trafik kuralları çocukların anlayabileceği şekilde eğlenceli bir dille aktarılıyor.

Bu zamana kadar 14 binden fazla çocuğa ulaşan ve bu yıl Bursa Halkla İlişkiler Derneği tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödüle layık görülen “Bıdık ile Köpük Trafikte”, 13 – 17 Ağustos tarihleri arasında İDO’nun Yenikapı-Bandırma hattındaki karşılıklı seferlerde sahnelenecek. İlk kez 2016 yılında yine aynı hatta sahnelenen “Bıdık ile Köpük Trafikte” aynı zamanda, bir deniz ulaşım aracında sahnelenen ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

Tiyatro Alkış’ın Fundacion Mapfre’ye özel hazırladığı oyunda, anneannelerine gitmek üzere yola çıkan Bıdık ve Köpük’ün yol boyunca trafikte yaşadıklarına değiniliyor. Oyunun sevimli karakterleri, Trafik Adam sayesinde kuralları öğrenirken, oyuna interaktif olarak da katılabilen çocuklar konu hakkında bilinçleniyor.

 

 

Bir cevap yazın