Çocuk Kitapları

ABM Yayınevi’nden Yarıyıl Tatili İçin 4 Farklı Etkinlik Kitabı Önerisi

ABM Yayınevi

Yarıyıl tatiline çıkan çocuklar zamanlarının büyük bir çoğunluğunu telefon, tablet ve bilgisayar başında geçirecek. Ancak iki haftalık yarıyıl tatilini daha verimli değerlendirmek de mümkün. Çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmeyi hedefleyen ABM Yayınevi’nin yayımladığı 4 farklı etkinlik kitabı ile çocuklar yarıyıl tatilini daha verimli, bilgilendirici ve eğlenceli geçirecek.

Bidigago Serisi

Serinin ilk kitabı Bidigago Bir Dünya Fikir’de, Bidigago’nun bir gezegen olduğunu keşfeden Yaratıcı Düşünme dersi öğrencileri, ikinci kitap Bidigago’ya Yolculuk’ta bu gezegeninin nerede olduğunu bulmak üzere yaratıcı zekâ oyunları geliştirerek uyguluyorlar. Serinin üçüncü kitabı Bidigago Fikrin Ustaları’nda ise meraklı kâşifleri yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir proje bekliyor. Artık yaşları daha büyük olduğundan yazma bazlı oyunlara yönelen çocuklar sene sonunda öğrendikleri yaratıcı düşünme tekniklerini, insanlığın yararı için geliştirilen bir projede kullanıyorlar.

 

İsim Şehir Hayvan Bitki

Bilgi hazinenizi geliştirmenizde size yardımcı olurken, aynı zamanda boyama ve çizim aktiviteleri ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız için tasarlanmış eğlenceli bir aktivite kitabı. Alfabemizdeki harflerden yararlanılarak oluşturulan bu kitapta, bildiğiniz ve araştırdığınız isimleri ve şehirleri siz yazıyorsunuz; 160’ı aşkın hayvan ve eşya, 150’yi aşkın bitki türü ise sizin tarafınızdan keşfedilmeyi, renklendirilmeyi ve tasarlanmayı bekliyor! İsim-Şehir-Hayvan oyunu esas alınarak hazırlanan bu kitapla eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

 

Boya ve Tasarla

Hey, oradaki benek de neyin nesi? Acaba bir balon mu? Yoksa güneş mi? Ya da gülen bir surat mı? O benek sen ne istersen o olacak! Hayal gücünü özgür bırak. Benekleri, noktaları ve parmak izlerini kendi istediğin şeye dönüştür! Ya da bu kitapta sana verdiğimiz ilginç yönergeleri kullanarak keyifli bir zaman geçir. Yaratıcılığını test edeceğin ve geliştireceğin birbirinden şaşırtıcı oyun ve fikirler bu kitapta seni bekliyor!

 

Doğada Saklambaç: Ara, Bul ve Say!

Gözlerim çok keskindir diyenlerden misin? Zor görevleri başarmada üstüme yoktur mu diyorsun? O zaman bu kitaba bayılacaksın! Bu kitabın birbirinden renkli çizimlerle süslenmiş sayfalarında birçok hayvan gizleniyor. Şimdi dikkatle onları bul, kaç tane olduklarını say, sonra da kitabın arkasındaki cevaplara bakarak ne kadarını bulabilmişsin kontrol et! Çöllerden kutuplara, vahşi ormanlardan okyanusların derinliklerine bulman gereken yüzlerce hayvan var! Ne duruyorsun, haydi başla!

 

Bir cevap yazın