Çocuk Kitapları

Çizimle dolu bir güne davetlisiniz

Bir ağaç, bir kuş ya da bir çocuk resmi çizmeye çalıştığınızda, “hiç benzemiyor” deyip kalemi elinizden bırakıyorsanız bu kitabı okumanızda fayda var! Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Çizmeyi Bilseydim kitabı, gördüklerini birebir çizmeye çalışan çocuklara hayal gücünü hatırlatıyor. Deneyimli yazar Simla Sunay, bu kitabında okuru yaratıcılık üzerine bir yolculuğa çıkarıyor.

Sera ile ressam halası bir günü birlikte geçirecekler ve yapılacaklar arasında ‘resim çizmek’ ilk sırada! Peki, Sera ne çizecek? Ne kuş çizmeyi biliyor ne de tavşan… Manzara resmi yapsa, ama o da hiç kolay değil hani. Peki çizim yapmanın tek bir doğrusu var mıdır? Kuşa benzemeyen bir kuş çizimi olabilir mi?

Çizimle dolu bir güne davetlisiniz

SEV Yayıncılık (Redhouse Kidz) tarafından yayımlanan Çizmeyi Bilseydim kitabı, küçük bir kızın, ressam halasının atölyesinde geçirdiği bir günü anlatırken, sanat ve özgünlük konularını ele alıyor. Sera’nın bilmediğini söylediği ‘resim çizmek’, aralarına gerçeküstücü ressam René Magritte’in sessizce katılmasıyla bambaşka bir eyleme dönüşüyor. Öyle ya, Magritte’in resimlerinde gördüğümüz kuş, aslında o kuşa ne kadar benzese de, ressamın gözünden ve elinden yansıyan yepyeni bir ‘şey’dir.

Deneyimli yazar Simla Sunay bizleri atölyede, çizimle dolu bir güne davet ediyor. Yaratıcılık üzerine çıktığımız bu yolculuk, Zeycan Alkış’ın detaylı çizimleriyle gerçeküstü bir mekanda canlanıyor. Çizmeyi Bilseydim, okurları hayal gücü, özgünlük ve yaratıcılık gibi konular üzerine düşündürüyor.

Bir cevap yazın