Çocuk Kitapları

Kardeşim bir canavar mı acaba?

kardeşim tam bir canavar

“Oyuncaklarımı kırıyor, elbiselerimi yiyor, bağırıp duruyor… Abartıyor olabilir miyim? Kardeşimle tanışmadan bilemezsiniz…”

Parkta küçük bir kız ve yaşlı bir kadın oturmaktadır. Kız, erkek kardeşini anlatır ve onun ne kadar gürültücü ve yaramaz olduğundan bahseder. Kadınsa küçük kardeşin bu yaptıklarına mantıklı sebepler bulmaya çalışır; duvarları yalıyorsa yeni tatlar denediği içindir veya bağırıyorsa diş çıkardığındandır… Yaşlı kadın canavar kardeşinden bahseden küçük kızın abarttığını düşünür, ama belki de kız gerçekleri anlatıyordur!

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kardeşim Tam Bir Canavar!, kardeşler arasındaki tatlı çekişmeye farklı bir bakış açısı getiriyor. Isabelle Wlodarczyk ve Nicolas Rouget’in yazdığı bu resimli kitap, sürpriz sonuyla hem okurları kıkır kıkır güldürecek hem de bakış açısı ve farklı olma gibi konular üzerine düşündürecek. Yalın ve esprili çizimleriyle Kardeşim Tam Bir Canavar!’da çocuklar o çok sevdikleri küçük canavarlardan, yani kardeşlerinden izler bulacak.

Bir cevap yazın