Çocuk Kitapları

Kedibüdü ile Heyecanlı Bir Maceraya Hazır mısınız?

kedibüdü

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren abm Yayınevi’nin yeni serisi Kedibüdü, üç kitaptan oluşan öyküsüyle çocuklara keyifli bir okuma deneyimi yaşatacak. Kedibüdü, Kedibüdü’nün Başyapıtı ve Kedibüdü Geri Döndü kitaplarıyla minikler, haylaz kedi Kedibüdü ile yaratıcısı Melanie Watt arasındaki eğlenceli yazarlık rekabetine tanık olurken hedefleri için çok çalışmaları gerektiğini öğrenecek.

Haylaz ama tatlı kedi Kedibüdü ile yazar Melanie Watt arasındaki yazarlık rekabetinin anlatıldığı Kedibüdü, Kedibüdü’nün Başyapıtı ve Kedibüdü Geri Döndü kitapları abm Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Tatlı bir rekabetin anlatıldığı seride Kedibüdü önce Watt’ın hikayelerindeki bir karakter olabilmek için türlü muziplikler peşinde koşuyor. Ardından tamamen yazarın yerine geçmeye çalışan Kedibüdü, zamanla çocuk kitabı yazmanın kolay olmadığını anlasa da inadından vazgeçmiyor ve kırmızı kaleminden çıkan değişik hikayelerle rakibini yenmeye çalışıyor.

Yazarlık serüveninin mizahi bir bakış açısıyla ele alındığı seride rekabetten kim galip çıkacak? Kedibüdü ile çocuklar, tutkuları için çaba göstermeleri gerektiğini öğrenirken oldukça ilgi çekici bir yarışa da şahit olacak. Kedibüdü serisi, şimdiye kadar 20’yi aşkın çocuk kitabına imza atan ödüllü yazar Melanie Watt’ın hem kaleminin hem de çizimlerinin yaratıcılığını yansıtıyor.

Kedibüdü: Kedibüdü diğer kitaplardaki kedilerden biraz farklı. Çünkü o Melanie Watt’ın yazdıklarından asla tatmin olmayan bir kitap kahramanı ve muzip olanları ile her fırsatta hikayeye dahil olmaya çalışıyor. Melanie Watt, bir fareyle ilgili hikaye yazmaya karar veriyor. Ama Melanie’nin kedisi buna pek izin verecek gibi durmuyor ve kırmızı kalemiyle sayfayı karalamaya, kendi hikayesini yazmaya başlıyor. Kedibüdü ve Melanie Watt arasındaki bu mücadelenin kazananı acaba kim olacak?

 

 

Bir cevap yazın