Çocuk Kitapları

Pena Yayınları’ndan Çocuklara Okul Hediyesi

Çubuk Kedi

“Çubuk Köpek” serisinin yazarı Tom Watson’ın yepyeni karakteri “Çubuk Kedi” maceralarıyla çocuklarla buluştu. Komik ve eğlenceli hikayeleriyle büyüklerin bile ilgisini çeken, çocukların vazgeçilmezi “Çubuk Köpek”in yazarı Tom Watson’ın yeni karakteri ve onun maceralarıyla dolu kitabı “Çubuk Kedi: İki Kediciğin Hikâyesi” Pena Yayınları tarafından yayımlandı.

Şehrin yüksek binalarından birinde yaşayan “Çubuk Kedi” ile aynı binada başka bir evde yaşayan en yakın arkadaşı Edith’in macerasıyla başlayan “Çubuk Kedi: İki Kediciğin Hikâyesi” serinin ilk kitabı.

Şehirde bir apartmanın 23. katındaki ev arkadaşı Kaz’la yaşayan Çubuk Kedi’nin gününü banyo lavabosu altındaki dolabın deliğinden zorlukla Çubuk Kedi’nin yanına geçen yan evin tombul, kurnaz kedisi Edith’le geçirmesini anlatıyor. Her gün oyun oynayan ve karşı binadaki Bay Müzik’in piyanosunu dinleyen iki arkadaşın günlük rutin eğlenceleri bir gün Bay Müzik’in kollarının piyanosuna sıkışıp kalmasıyla bozuluyor.

Bakalım “Çubuk Kedi” ile Edith, Bay Müzik’e yardım edebilecek mi? Bu macera serinin ilk kitabında çocuklara okurken öğrenmeyi, eğlenmeyi ve kahkaha atmayı vadediyor.

Bir cevap yazın