Genel

Çocuklar, büyüyünce ne olmak istediklerine bu programda karar verecek!

Çocuklar, Büyüyünce Ne Olmak İstediklerine Bu Programda Karar Verecek!

Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan Da Vinci Televizyon Kanalı’nın yeni programı “Büyüyünce Ne Olsam?”, birçok mesleği çocuklar için derinlemesine inceleyerek, günlük yaşantılarının nasıl olduğunu, çocuklara eğlenceli şekilde deneyimletiyor.

Büyüyünce Ne Olsam? programının kahramanı Mikaela, büyüyünce ne olacağın henüz karar veremeyen çocuklardan biri… Mikaela, sadece neleri yapmayı çok sevdiğini biliyor ve programda kendi yeteneklerinin nasıl farkına varabileceğini öğrenmenin yollarını keşfederken, büyüyünce ne olmak istediğine karar vermek için eğlenceli araştırmalar yapıyor.

Çocuklar, Mikeala’yı izlerken Robot Mühendisliği, Google Yazılım Mühendisliği, YouTube Stüdyo Müdürü, Yapay Zeka Uzmanı, Uzay Teknisyeni, Adli Tıp Dedektifi, Meteorolog, Su Bilimci ve Spor İstatikçisi gibi günümüzün ve geleceğin meslekleri hakkında bilgi sahibi olacak ve bu alanlarda çalışan kişilerle yapılan araştırmalar hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Çocukların, birçok mesleği derinlemesine inceleyerek, günlük tempolarının nasıl olduğunu öğrendikleri “Büyüyünce Ne Olsam?” programı 19 Ocak’tan itibaren her hafta sonu 15.00’da çocukların teknoloji eğitimi kanalı Da Vinci’de yayınlanacak.

Bir cevap yazın