Genel

Çocuklar, Meşe Palamudunun Sihri Kitabıyla Sonbaharı Karşılıyor

Meşe Palamudunun Sihri

abm Yayınevi kitaplarından Meşe Palamudunun Sihri, bir meşe palamudu üzerinden doğadaki ekosistemin işleyişini etkileyici çizimler eşliğine anlatıyor. Ağaçları, kuşları ve koskoca bir ormanı karakterlere dönüştüren kitapta çocukları yaşamın varoluşuyla ilgili bir farkındalık yolculuğu bekliyor. Meşe Palamudunun Sihri, kitapların en sevdiği mevsim olan sonbaharda çocukları ve anne babaları, yaşamın heyecan verici dönüşümüne beraber tanık olmaya çağırıyor.

abm Yayınevi’nin Meşe Palamudunun Sihri kitabı, tek bir tohumun neyi değiştirebileceği sorusundan hareketle miniklere tüm ekosistemi büyüleyici bir üslupla anlatıyor. Yavaş yavaş bir ağaca dönüşürken hayvanların karnını doyuran ve kuşlara yuva olan meşe palamudunun hikayesini anlatan bu küçük kitap, yaşamın heyecan verici dönüşümünü tanıtırken, çocuklara da bu özel etkileşimi neden korumaları gerektiğini düşündürüyor, sorumluluklarımızı hatırlatıyor.

Lola M. Schaefer ile Adam Schaefer’in kaleminden çıkan Meşe Palamudunun Sihri ödüllü İllüstratör Frann Preston – Gannon’un çizimleriyle zenginleşiyor.

Bir cevap yazın