Genel

Mövenpick Hotel Istanbul’dan “Kilolarca İyilik” 2019 projesi

mövenpick hotel - kilolarca iyilik kampanyası

Mövenpick Hotel Istanbul, dünya üzerindeki 50’den fazla Mövenpick otelinin katılacağı, 1-15 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek “Kilolarca İyilik” 2019 sosyal sorumluluk projesi kapsamında otel misafirlerini ve yerel sakinleri, Elazığ’da bulunan Kavaktepe ve Kuşhane Kom İlkokulu öğrencileri için giyecek ve eğitim malzemeleri desteğinde bulunmaya davet ediyor.

Tüm ziyaretçiler, bu anlamlı proje süresince otelin lobisindeki standa uğrayıp, kıyafet ve okul gereçleri yardımında bulunabilecek. Mövenpick Hotel Istanbul’da toplanan malzemeler Elazığ’ın iki ayrı köyünde yer alan Kavaktepe İlkokulu ve Kuşhane Kom İlkokulu’nda eğitim gören 30 öğrenciye bizzat ulaştırılacak.

İsviçre kökenli otel zinciri Mövenpick Hotels & Resorts tarafından 2015 yılında başlatılan ve 5 Eylül BM Uluslararası Yardımseverlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek bu global kampanya boyunca Mövenpick otelleri, özellikle çocuklara öncelik vererek destek olacakları kurumun ihtiyaçları doğrultusunda yardım toplayacak.

Talep edilen eğitim malzemeleri; hikaye ve okul kitaplarının yanı sıra çanta, kalem kutusu, defter, kalem, cetvel, silgi, kalemtıraş ve makas gibi kırtasiye ürünlerini içerirken, öğrencilerin kullanabileceği her türlü giyecek ve ayakkabı yardımı da yapılabilecek.

Geçtiğimiz sene de düzenlenen “Kilolarca İyilik” projesinde büyük bir başarıya imza atılarak, katılımcı Mövenpick otellerinde 12.724 kilo yardım malzemesi toplanmıştı. Bu yıl toplanacak malzemelerin kilosunun bu rakamı fazlasıyla aşması hedeflenirken, her misafirin en az bir kilo ürün bağışı yapması bekleniyor.

Mövenpick Hotel Istanbul, “Kilolarca İyilik” projesine katkıda bulunanlara teşekkür etmek amacıyla bir top Mövenpick dondurması ikram edecek.

Katılımcı oteller ve destek verilecek kurumların listesini görmek için www.movenpick.com/akiloofkindness adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın